Personel

dr Lucyna Janik(Kowalska)
dr Lucyna Janik(Kowalska)

Specjalista ortodonta

Ukończyłam studia na Uniwesytecie Medycznym w 1993 roku z wyróżnieniem. W 1994 roku rozpoczęłam

Ukończyłam studia na Uniwesytecie Medycznym w 1993 roku z wyróżnieniem. W 1994 roku rozpoczęłam specjalizację I stopnia ze stomatologii ogólnej ,którą ukończyłam w 1997 roku i uzyskałam na egzaminie państwowym ocenę bardzo dobrą. W 1998 roku rozpoczęłam specjalizację II stopnia z ortodoncji ,którą ukończyłam w roku 2001 . W kwietniu 2002 roku zdałam egzamin państwowy na ocenę bardzo dobrą i uzyskałam tytuł lekarza specjalisty z zakresu ortodoncji.
Od roku 1997 prowadzę praktykę stomatologiczną .Po uzyskaniu specjalizacji ze stomatologii ogólnej otworzyłam Specjalistyczną Praktykę Stomatologiczną we Wrocławiu ,którą prowadziłam do 2004 roku.
Następnie założyłam Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Ortodontyczno -Stomatologiczne ,,ORT-STOM „,a od roku 2009 prowadzę Centrum Stomatoligii Rodzinnej ,, BajkaDent ” .
Od roku 2000 zajmuję się tylko leczeniem orodontycznym pacjentów ,zarówno tych najmłodszych ( w uzasadnionych przypadkach leczenie rozpoczynam w wieku 3 lat ) jak i pacjentów dorosłych ( nie istnieje ,,górny wiek” pacjenta , u którego można rozpocząć leczenie – u pacjentów starszych może to być leczenie skojarzone – przygotowanie pacjenta do leczenia protetycznego np. ustawienie równolegle zębów ,które będą fillarami do mostu) oraz wszystkich pacjentów ,którym zależy na pięknym uśmiechu.
Wiedzę swoją pogłębiam na bieżąco – uczestniczę w licznych kursach specjalizacyjnych, oraz zjazdach orodontycznych ,zarówno w kraju ,jak i za granicą , czego dowodem są uzyskane certyfikaty .
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.
Ortodoncja jest moją pasją ,jest to według mnie najpiękniejsza dziedzina w medycynie . Podziękowaniem dla mnie za leczenie jest piękny uśmiech na twarzy pacjenta ..Leczenie ortodontyczne jest też leczeniem psychologicznym, leczeniem kompleksów spowodowanych złym zgryzem , czy wadami zębowymi . Po leczeniu pacjenci stają się bardziej otwarci i pewni siebie .

Więcej

Certyfikaty
lek.dent. Ewa Karolczak (Żółtek)

lek.dent.

Absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej. Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej. Ma bardzo dobry kontakt z pacjentami – dziećmi oraz dorosłymi –...

Absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej.
Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej. Ma bardzo dobry kontakt z pacjentami – dziećmi oraz dorosłymi – przede wszystkim dzięki profesjonalnemu podejściu do każdego. Chwalona za dokładność i zaangażowanie, ale przede wszystkim za delikatność w trakcie leczenia oraz trafione i fachowe porady, które w dodatku potrafi przekazać w prosty, zrozumiały dla pacjenta sposób.
Prywatnie: mama, miłośniczka zdrowej i naturalnej kuchni.

Więcej

dr Justyna Zbańska

lek.dent.

Ukończyła Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Ambitna, pracowita, otwarta i pełna pasji. Dąży

Ukończyła Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Ambitna, pracowita, otwarta i pełna pasji. Dąży do stałego podnoszenia kwalifikacji i rozwijania umiejętności zawodowych w celu uzyskania jak najlepszych efektów pracy i zadowolenia pacjentów. Interesuje się endodoncją, ale lubi także przyjmować najmłodszych. Obecnie jest w trakcie specjalizacji w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Prywatnie pasjonuje się muzyką jazzową i gospel, prowadzi aktywny tryb życia.

Więcej

Certyfikaty

dr Lucyna Janik(Kowalska)
Chcesz zarezerwować wizytę dla siebie lub swojego dziecka? Nie zwlekaj!

+48 (71) 390 70 48

ul. Kamienna 113, 50-547, Wrocław
Pon - Pt: 9.00 - 17.00
bajkadent@wp.pl