Sprzęt

STOSOWANE APARATY:

 1. UNITY STOMATOLOGICZNE
  W BajkaDencie posiadamy najnowocześniejsze unity dentystyczne włoskiej firmy CEFLA DENTAL GROUP. To jedna z nielicznych generacji foteli produkowanych na świecie,w których projektant myślał nie tylko o wygodzie lekarza,ale kierował się przede wszystkim komfortem pacjenta. Niezależnie od wzrostu i gabarytów każdy będzie się czuł jakby właśnie usiadł w ulubionym fotelu w domu przed telewizorem, tym bardziej, że zamontowano specjalny ekran, na którym można zaprezentować przebieg leczenia lub najmłodszym pacjentom wyświetlić ich ulubioną bajkę.
 2. AUTOKLAW STERILCLAR 18 B
  Przeznaczony jest do sterylizowania narzędzi stomatologicznych za pomocą gorącej pary wodnej pod dużym ciśnieniem. Metoda ta zapewnia skuteczne zabicie wszystkich bakterii, grzybów, wirusów i prionów .Prawidłowość procesu sterylizacji kontroluje komputer. Autoklaw ten sklasyfikowany jest jako urządzenie najwyższej generacji klasy B, która przekracza obecnie stawiane wymagania z zakresu sterylizacji.
 3.  RADIOWIZJOGRAF
  Jest to urządzenie diagnostyczne, które zastępuje tradycyjną kliszę RTG. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych obniżono dawkę promieni RTG w stomatologicznych zdjęciach wewnątrzustnych aż do 90%. Pozwala to na wykonanie zdjęć podczas jednego zabiegu przy łącznej niższej dawce promieniowania. Obraz wykonanego zdjęcia pojawia się na ekranie monitora już po 2 sekundach.
 4. SKALER EMS
  Urządzenie służące do szybkiego i komfortowego usuwania płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego zarówno naddziąsłowego jak i poddziąsłowego za pomocą emitowanych przez końcówkę fal ultradźwiękowych.
 5. PIASKARKA PROPJET
  Urządzenie do profesjonalnego czyszczenia zębów . Piaskarka pomaga w skutecznym, bezbolesnym usuwaniu osadu nazębnego (po kawie, herbacie, papierosach) dzięki wyrzucanemu pod ciśnieniem specjalnemu proszkowi. Jest idealna przy przygotowaniu szkliwa do dalszych zabiegów np. fluoryzacji lub wybielania. Odpowiednia budowa dysz rozpylających pozwala strumieniami dotrzeć do każdego fragmentu powierzchni zęba, również do trudno dostępnych powierzchni międzyzębowych, gwarantując tym samym doskonały efekt czyszczący. Przebarwienia zostają usunięte, zęby pozostają białe i błyszczące.
 6. ENDOMETR ENDO-MATE
  Urządzenie do elektronicznego pomiaru długości korzeni. Najnowszej generacji elektroniczny endometr, za pomocą którego bardzo precyzyjnie można wyznaczyć długość kanału korzeniowego. Dzięki niemu możemy opracować i wypełnić kanał korzeniowy precyzyjnie do końca, co jest podstawą skutecznego leczenia.
 7. MIKROMOTOR ENDODONTYCZNY
  Z regulowanym momentem obrotowym i systemem narzędzi niklowo-tytanowych pozwala udrożnić i opracować nawet najbardziej zakrzywione kanały.
 8. APARAT „THE WAND”
  Aparat bez którego nie wyobrażamy sobie przyjmowania naszych pacjentów. Urządzenie to komputerowo steruje podawaniem leku. Ciśnienie i szybkość dawkowania znieczulenia są dostosowane do możliwości przyswajania go przez organizm ludzki, w przeciwieństwie do znieczulenia podawanego strzykawką. Końcówki the Wand są jednorazowego użytku-każdy pacjent  ma sterylny zestaw do podawania znieczulenia. Największym atutem the Wand jest możliwość bezbolesnego znieczulenia pacjenta. Szczycimy się tym,że nasi pacjenci nie wiedzą co to ból.
 9. KAMERA WEWNĄTRZUSTNA
  To lusterko dentystyczne nowej generacji. Łączy w sobie możliwość tradycyjnego lusterka z możliwościami jakie daje dzisiejsza technika optyczna. Kamera potrafi rozjaśnić obraz, a nawet powiększyć go do 25 razy. Pozwala na dokładną diagnozę uzębienia i pokazuje miejsca chorobowo zmienione. Ułatwia komunikację pomiędzy pacjentem i lekarzem umożliwiając prezentację stanu uzębienia na monitorze przed i po leczeniu.
 10. LAMPA DO WYBIELANIA ZĘBÓW
  W BajkaDencie stosujemy lampę do wybielania BT COOL. Dzięki temu urządzeniu do wybielania stosujemy nieagresywne żele wybielające, które nie niszczą szkliwa, a samo rozjaśnianie zębów jest szybkie i bezpieczne, zaś efekt zabiegu trwały.
 11. OZONYMED
  Urządzenie pomocne w zwalczaniu bakterii, wirusów i grzybów, przyspiesza gojenie i regenerację tkanek. Redukuje stany zapalne i bólowe, przyspiesza także eliminacje toksyn. Jest skuteczną bezinwazyjną metodą leczenia próchnicy; bezbolesną i bezstresową dla pacjenta. Szczególnie dobre wyniki osiąga w leczeniu ubytków próchnicy szczelin i bruzd na powierzchniach żujących zębów, próchnicy korzenia, ubytków umożliwiających bezpośredni dostęp ozonu.

Bajkadent Bajkadent Bajkadent

Chcesz zarezerwować wizytę dla siebie lub swojego dziecka? Nie zwlekaj!

+48 (71) 390 70 48

ul. Kamienna 113, 50-547, Wrocław
Pon - Pt: 9.00 - 17.00
bajkadent@wp.pl